Nadcházející události

Všechny události

Současné | 2024 | 2023

Konference CHARIS - dříve Katolická charismatická konference

Koná se jako kaž­dý rok v are­á­lu vý­sta­viš­tě od stře­dy 10.čer­ven­ce do ne­dě­le 14.čer­ven­ce.

Po­řa­da­te­lem je hnu­tí cha­risma­tic­ké ob­no­vy v ka­to­lic­ké církvi.

Pro­gram kon­fe­ren­ce tvo­ří před­náš­ky, ado­ra­ce, bo­ho­služ­by, spo­leč­ná mod­lit­ba a ne­for­mál­ní se­tká­ní.

Klí­čo­vým po­jmem le­toš­ní kon­fe­ren­ce je slo­vo usmí­ře­ní. Za­hra­nič­ním hos­tem le­toš­ní kon­fe­ren­ce bude Mi­lo­na von Habsburg.

Hos­tem le­toš­ní kon­fe­ren­ce bude P. Jo­zef Mi­hok.

Pro­gram v pří­lo­ze.

7. července 2024

Sbírka na generální opravu varhan

Vy­brá­no 8 765 Kč
Dal­ší sbír­ka se usku­teč­ní 4.8.2024

7. července 2024

FARNÍ ODPOLEDNE k závěru školního roku

Koná se ve čtvr­tek 20. červ­na od 17 ho­din na far­ní za­hra­dě v Že­le­ši­cích.

Pro­gram:

- mše sva­tá na faře
- ob­čer­stve­ní
- Bib­lic­ké rost­li­ny v hrách a tvo­ře­ní
- spo­leč­né po­be­se­do­vá­ní se zpě­vem

Přijď­te, těší se na vás far­ní­ci Že­le­ši­ce

11. června 2024

přednáška FRANZ RITTER VON FELBINGER 180 LET 1844 - 1906

Obec Že­le­ši­ce vás všech­ny zve na dal­ší před­náš­ku z his­to­rie naší obce - ten­to­krát o zná­mém ma­lí­ři, vy­ná­lez­ci po­trub­ní poš­ty a že­le­šic­kém pa­tri­o­to­vi, kte­rým byl FRANZ RIT­TER VON FEL­BIN­GER. Před­náš­ka se usku­teč­ní  ve čtvr­tek 13 červ­na po zá­duš­ní mši v kos­te­le v Že­le­ši­cích od 18 ho­din. Bliž­ší in­for­ma­ce viz pří­lo­ha.

4. června 2024

Mše svatá v neděli 2.června bude v Želešicích začínat mimořádně v 8:30.

.

26. května 2024

Svatodušní duchovní obnova s o.Vojtěchem 10.5 (pátek) až 11.5.2024 (sobota).

Far­nost Že­le­ši­ce zve na ve­li­ko­noč­ní du­chov­ní ob­no­vu s ot­cem Voj­tě­chem. Za­čí­ná v pá­tek v 18 30 hod. mší sva­tou na faře s pro­mluvou otce Voj­tě­cha, po mši sva­té po­kra­ču­je pro­mluvou a krát­kou ado­ra­cí. Po­kra­ču­je v so­bo­tu v 8 hod. mší sva­tou s pro­mluvou na faře, pak se zá­vě­reč­nou pro­mluvou a krát­kou ado­ra­cí.

8. května 2024

Pouť ke kapličce sv.Peregrina.

Far­nost zve na pouť a spo­leč­né se­tká­ní  far­ní­ků Oře­cho­va, Mo­ra­van, Že­le­šic a Ne­bo­vid. Po­řá­dá far­nost Oře­chov - viz. www.far­nosto­re­chov.cz. Sraz far­ní­ků Že­le­ši­ce je ve 13 30 u ško­ly. Mše je u kap­le v 15 hod. V pří­pa­dě ne­pří­z­ni­vé­ho po­ča­sí bude mše slou­že­na v 15 hod v kos­te­le Všech sva­tých v Oře­cho­vě.

25. dubna 2024

Agapé - neformální velikonoční oslava

Milí far­ní­ci, sejdě­me se po so­bot­ní vi­gi­lii na faře a oslav­me spo­leč­ně u pl­né­ho sto­lu to, že Je­žíš nám ot­ví­rá brá­nu do Ži­vo­ta.

Tereza Holčapková
26. března 2024

Synoda pokračuje!

Se­tká­ní sku­pi­nek - roz­ho­vo­ry a hle­dá­ní cest pro ži­vot v církvi, v naší far­nos­ti.

Na 9. ho­di­nu na Vel­ký pá­tek jste zvá­ni všich­ni, kte­ří máte zá­jem o ži­vot ve far­nos­ti na faru do Že­le­šic.

Tereza Holčapková
26. března 2024

Diecézní ministrantská pouť - Benediktinský klášter Rajhrad

Koná se 27.dub­na. Sraz ve 13 hod před kos­te­lem sv.Pa­t­ra a Pav­la v Raj­hra­dě. Nut­ná před­cho­zí re­gis­tra­ce. Po­drob­nos­ti v pří­lo­ze.

4. března 2024